دبستان دخترانه ی تربیت ترکالکی

مطالب آموزشی وپروشی دبستان تربیت

دانش آموزان ممتاز نوبت اول دبستان تربیت ترکالکی

کلاس اول

فاطمه رحمانی  -- فاطمه نصیری --بهارمنجزی --شیرین رحیمی  --سحرمحمدزاده  --فاطمه جعفری  -- کوثراورنگی نیا --

کوثر رضایی -- کوثر کریم نژاد --محدثه عشیر --ریحانه عباسپور -- متینا جعفرزاده -- معصومه لرستانی -- رقیه قنبری --

معصومه  حسنی -- مهسا شیخی -- عسل  حسن زاده  -- فاطمه قاسمی


کلاس دومشیرین لرستانی -- مریم غلامی -- مریم عجمی قلعه -- ریحانه محمدزاده -- ریحانه دیلمی -- مهسا بساک  --

    شیلا قائد رحمتی -- زینب کریم نژاد --  الناز رحمانی -- رضوان مرداسی -- نسترن کرمی


کلاس سوم

فاطمه قاسمی -- انیس نصیری -- کلثوم بوعذار -- آناهیتا حسین پور -- ستایش سیاهی -- هنگامه بهادری -- مرضیه سمالی

 -- فاطمه زلکی -- مهدیه منجزی -- پریا موسایی -- نسترن درمان زاده --  مبینا لرستانی


کلاس چهارم

سبا لرستانی --  زینب رحمانی -- پردیس اسیوند -- مهشیدقنبری --  فاطمه گله --  نسترن غلامی -- نرگس جعفری


کلاس پنجم

زینب موسایی گله --  شراره رحیمی -- زهره رحیمی -- مهرناز رحیمی -- راحیل بیدگانی -- سحر رحمانی --

  فاطمه حسین پور -- فاطمه مرداسی--  فاطمه شیخی -- زهرابورد-- عذرا اسمعیلی -- نرگس ضرغامی


کلاس ششمزهرا لرستانی --- زینب رحمانی --- فاطمه رضایی --- مریم پاپی زاده --- مرضیه نبی زاده --- مرضیه بساک[ پنجشنبه 17 بهمن 1392 ] [ 08:05 ق.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

روش های افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس بالا می تواند شما را در هر زمینه ای از زندگی شگفت انگیز نشان دهد. از ظاهرتان گرفته تا حتی نحوهٔ خوابیدن شما. این نظریه اثبات شده است که افرادی با اعتماد به نفس بالا، موفق تر، شاد تر و از زندگی لذت بیشتری می برند.

در ادامه ۹ تکنیک برای افزایش اعتماد به نفس را برای شما شرح می دهیم:


۱- از مقایسهٔ خود با دیگران دست بکشید.

یکی از بهترین روش ها برای افزایش اعتماد به نفس این است که از مقایسهٔ خود با دیگران دست بردارید. مشکل اینجاست که شما فقط قسمت کوچکی از شخصیت آن فرد را که در حال مقایسه اش با خودتان هستید می بینید. هر شخص به صورت متفاوتی فکر می کند، درک می کند، احساس می کند و یاد می گیرد. شما تنها فرد در این جهان هستید که قابلیتی خاص دارید. منظور من توانایی های خارق العاده نیستند بلکه روش و راهی است که شما برای حل یک مسئله از آن استفاده می کنید. یادتان باشد هیچ دو اثر انگشتی یکسان نیستند. وقتی شما خود را با فرد دیگری مقایسه می کنید، در ذهنتان او را در تمام مسائل بهتر از خود می بینید. این کار به هیچ وجه روش خوبی برای ارزیابی خودتان نیست. به جای این کار بهتر است نگران این باشید که چقدر خودتان را دوست دارید. شما احتمالاً شگفت زده خواهید شد وقتی ببینید افرادی که خود را دوست دارند چقدر شاد تر از افرادی هستند که خود را دوست ندارند.


۲-همیشه ارتباط چشمی برقرار کنید.


اکثر مردم خیلی زیاد نگران این هستند که دیگران چگونه در مورد ان ها فکر می کنند. با ایجاد ارتباط چشمی می توانید خود را یک فرد شایسته، نترس، با اعتماد به نفس نشان می دهید. یک ترفند کوچک وجود دارد و آن این است که اگر شما از این ترس دارید که مستقیم به چشم طرف نگاه کنید، به جای چشمان طرف، به فاصلهٔ میان دو ابروی آن فرد نگاه کنید. در این حالت نه شما مستقیم به فرد نگاه کرده اید و نه آن فرد متوجه این موضوع می شود.برای این کار شما باید مدتی تلاش کنید تا این کار عادت شما شود.


۳-تغذیهٔ سالم و ورزش.

ظاهر شما علت اصلی اعتماد به نفس پایین در شماست. بهبود ظاهر شما می تواند به طرز شگفت انگیزی اعتماد به نفستان را افزایش دهد. به نظر من بهترین راهی که هم می توانید حس خوبی داشته باشید و هم اندامی مناسب، ورزش کردن است.

هر ورزشی که انجام دهید خوب است چون باعث ترشح اندورفین می شود این مادهٔ شیمیایی موجب احساس نشاط و بالا رفتن روحیه در شما می شود. ورزش کردن به خودی خود باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و ادامهٔ آن باعث تناسب اندام. شما بیشتر لبخند می زنید و احساس خوبی خواهید داشت. لبخند بیشتر شما موجب افزایش اعتماد به نفستان می شود. به نظر شما آیا رابطه ای میان این دو وجود دارد؟


۴-شیک لباس بپوشید.

آیا شنیده ایدکه می گویند «وقتی خوش تیپ باشید، احساس خوبی خواهید داشت» این واقعاً حقیقت دارد. وقتی شما شیک لباس بپوشید تأثیر مثبت بر خود و دیگران می گذارید این گونه لباس پوشیدن احساس راحتی خاصی به شما می دهد.

شیک لباس پوشیدن یکی از ساده ترین راه هاست که باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.


۵-از دیگران تعریف کنید.


مثبت اندیش باشید. این به شما اجازه می دهد تا نقاط قوت دیگران را ببینید و از آن ها تعریف کنید. خوب این چه ربطی به اعتماد به نفس داشت!؟ وقتی شما از دیگران تعریف می کنید به طور حتم آن ها هم همین گونه با شما رفتار می کنند و از نقاط قوت شما می گویند. به قول یک مثل قدیمی می گوید «اگر خواستید چیزی بدست بیاورید اول باید ان را به دیگران ببخشید» وقتی دیگران نقاط قوت شما را می گویند مانند یک ذره بین عمل می کنند که رفتار های مثبت شما را بهتر نشان می دهند و این موجب پیشرفت و افزایش اعتماد به نفستان می شود.


۶-به افراد محتاج کمک کنید.

در ظاهر کمک به بیچارگان و درماندگان ممکن است این گونه به نظر برسد که این کار موجب ناراحتی می شود. اما شاید ندانید که کمک کردن به نیازمندان یکی از بهترین احساسات را در شما ایجاد می کند. افرادی که به صورت داوطلبانه این کار را انجام می دهند معمولاً افراد با اعتماد به نفس، با اراده ای هستند.

به قول آنتونی رابینز : راز زندگی در بخشش است.


۷- با ترس هایتان رو به رو شوید و از ان ها فرار نکنید.

این دلیل عدم اعتماد به نفس در بیشتر مردم دنیاست. ترس های ما رابطهٔ مستقیم با احساسی دارد که ما از خود داریم. وقتی ما از چیزی می ترسیم، حس می کنیم که در آن زمینه ناتوان هستیم و این موجب کاهش اعتماد به نفس می شود. برای رفع این مورد شما باید با ترس هایتان رو به رو شوید. از ترس هایتان وحشت نکنید. بهترین راه این است که بفهمید چرا این ترس ها در شما به وجود آمده اند.

یاد بگیرید هیچ گاه از شکست نترسید. هر شخصی بارها در زندگی شکست می خورد. شکست های شما زندگی تان را تعریف نمی کنند. شما مسئول پاسخگویی به شکست هایتان و رفع آن ها هستید.


۸-همیشه اعتماد به نفس داشته باشید.

اعتماد به نفس را همیشه با خود همراه کنید. در واقع من از شما نمی خواهم تلاش کنید که اعتماد به نفس داشته باشید و به خود استرس راه بدهید که مثلاً الآن من اعتماد به نفس دارم یا نه و …

چند راه برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس را در ظاهر خودتان نمایش دهید را برایتان می گویم.

- با صدا و تن مناسب صحبت کنید.

- نسبت به طرز ایستادنتان آگاه باشید.

- حالت دست ها و بازوهایتان را مناسب و درست نگه دارید.

- از دست های خود در زمانی که توضیح می دهید استفاده کنید.


۹-آنقدر وانمود کنید تا به دستش بیاورید.

ممکن است این حرف را قبلاً نیز شنیده باشید. به نظر من در مورد اعتماد به نفس واقعاً درست است.

اگر شما در وضعیتی قرار بگیرید که احساس کردید اعتماد به نفستان کم شده، وانمود کنید که اعتماد به نفس بالایی دارید. مطمئن باشید که اثر می کند. در آن لحظه فکر کنید یک فرد با اعتماد به نفس و محکم هستید. سعی کنید ظاهرتان را هم کنترل کنید. بهتر است برای اینکه بتوانید سریع این کار را انجام دهید یک فرد با اعتماد به نفس را در ذهن تجسم کنید.[ شنبه 12 بهمن 1392 ] [ 05:09 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

روزهای رنگارنگ زندگی نوجوان

هر روز در زندگی نوجوان رنگ خاص خود را دارد. طی کردن دوران نوجوانی با فراز ونشیب هایش خانواده را نیز درگیر می کند.

او در این سنین دچار تغییرات جسمی و روحی می شود و تمام راهها را هر چند پر هزینه برای بدست آوردن استقلال و هدف خود طی می کند. در این میان وظیفه شما والدین این است که با زندگی نوجوان خود درگیر باشید و به او نشان دهید که از او حمایت می کنید و دوستش دارید.

گاهی اوقات، نوجوان صبر و شکیبایی شما را محک می زند ، همیشه خود را کنترل کنید و به او یاد دهید که رفتار نامحترمانه قابل پذیرش نیست. شما غیر مستقیم به او می آموزید که در بدترین شرایط مناسب ترین رفتار را داشته باشد.

 

آرامش خود را حفظ کنید
تحت هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید. هیچگاه در مقابل یک نوجوان فریاد زدن یک راه حل نیست شاید بتوان گفت این امر بدترین کار ممکن است.

هر چند که شما از نوجوان تان عصبانی باشید اما در مواجهه با او خود را کنترل کنید. بهترین راه در این مواقع این است که به مکان دیگری بروید، کمی پیاده روی کنید. معمولا در این امور مادران نقش واسطه و خاتمه دادن بحث را بازی می کنند. بهترین حالت این است که مادرخانواده، نوجوانش را به اتاقش ببرد. مطمئنا با آرامش، شما بهتر می توانید در مورد مسئله پیش آمده بحث کنید و به یک راه حل خوب برسید. در هر مسئله ای با نوجوان تان با تدبیر رفتار کنید. شما سرمشق او هستید و در هر مرحله ای از شما الگو برداری می کند.

 

برای صحبت کردن با او وقت بگذارید
با آرامش سخن بگویید. تند و با تنش صحبت کردن شما، نوجوان را دچار استرس می کند. محترمانه صحبت کردن را آویزه گوش او کنید. این عمل جزء با رفتار شما امکان پذیر نیست. به او بگویید که فرد غیر محترم و رفتار نامناسب در جامعه جایگاهی ندارد. از او بخواهید دلیل رفتار بدش را توضیح دهید. برای صحبت کردن با او وقت بگذارید. به سوالات او واضح و روشن جواب دهید. مطمئنا نوجوان یاد خواهد گرفت که به سوالات شما جواب دهد و برای شما وقت بگذارد.

 

بی محلی نکنید
قهرهای طولانی مدت نمی تواند زندگی نوجوان تان را بهبود بخشد. اینکه شما بخواهید با بی محلی رفتار نوجوان تان را تغییر دهید، سخت در اشتباه هستید. به فرزند نوجوان خود عواقب رفتار بد او را شرح دهید. شما به عنوان پدر و مادر به نوجوان یاد می دهید، چگونه در طول زندگی رفتار کند.

تنبیه و پاداش از سوی شما به نوجوان کمک می کند که در رفتار خود ثابت قدم باشد. مهمترین هدف شما این است که فرزندتان در مقابل رفتارهایی که انجام می دهد، مسئول باشد. شما هم باید همیشه ثابت قدم باشید تا به او نشان دهید رفتارهای نامناسب عواقب دارد.

 

نباید با نوجوانان لجبازی کرد
والدین و نوجوانان معمولا در بعضی مباحث با یکدیگر بحث و جدل دارند، عدم علاقه مندی های مشترک گاهی بین نوجوانان و والدین فاصله می اندازد اما نکته حائز اهمیت این است که فراموش نکنید که نباید با نوجوانان لجبازی کرد آنها علی رغم اینکه ما احساس می کنیم بزرگ شده اند، سن شان کم است و نیاز به محبت دارند. آنها نیاز دارند تا بدون قید وشرط دوست شان داشته باشیم و بدانند این حد و مرزی که برای آنها گذاشته اید برای کنترل آنها نیست بلکه از روی نگرانی و محبت است.


این پیام مخصوص اولیاء دانش آموزان پایه ی پنجم وششم می باشد.


[ جمعه 11 بهمن 1392 ] [ 10:44 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

درس زندگی برای فرزندان از مردی جهان دیده

مردی جهاندیده چهار فرزند داشت. برای آنكه درسی از زندگی به آنها بیاموزد آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی‌ای فرستاد که در فاصله‌ای دور از خانه شان روییده بود.

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند. سپس پدر همه را فراخواند، از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند.
پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و درهم پیچیده. پسر دوم گفت: نه… درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.

پسر سوم توضیح داد: نه… درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین… و با شکوه ترین صحنه‌ای بود که تا به امروز دیده‌ام. و سرانجام پسر آخری گفت: نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها… پر از زندگی و زایش

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید!

شما نمی توانید درباره یک درخت یا یک انسان بر اساس یک فصل قضاوت کنید. لذت، شوق و عشقی که از زندگی‌شان بر می‌آید فقط در انتها نمایان می‌شود، وقتی همه فصل‌ها آمده و رفته باشند!

بنابراین اگر در زمستان تسلیم شوید، امید شکوفایی بهار، زیبایی تابستان و باروری پاییز را از کف داده اید! مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل، زیبایی و شادی تمام فصل های دیگر را نابود کند!

و تو ای دوست من زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین؛ در راه های سخت پایداری کن. لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند.[ جمعه 11 بهمن 1392 ] [ 12:29 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

تـمام و ناتـمام من با تـو تـمام میشود یا رب

خداوندا ...
گره های ناگوار، با تو باز می شوند؛
شدت سختی ها، با تو می شکند؛
آنان که دنبال رهایی می گردند،
به تو التماس می کنند.

از قدرتت، سختی های زندگی،
حساب می برند؛
به لطفت،
علت ها و اسباب،
فراهم می شوند؛
با توانایی ات،
سرنوشت، جاری می شود؛
و با اراده ات،
وسایل آماده می شوند.

وقتی که می خواهی،
بی آن که چیزی بگویی،
اسباب، فرمان می برند؛
و وقتی نمی خواهی،
بی آن که چیزی بگویی،
اسباب، از کار می ایستند.

وقت دشواری‌ها، 
آن که صدایش می کنند،
تویی 
و وقت گرفتاری‌ها، آن که دنبال پناهش می‌گردند،
تویی.

برای من اتفاقی افتاده
که زیر سنگینی اش شکسته ام؛ 
گرفتاری ای آمده که تحملش را ندارم. 
آن چه تو فرستاده ای، کس دیگری برنمی گرداند.
آن چه تو آورده‌ای، کس دیگری نمی برد. 
دری را که تو بسته ای، کس دیگری باز نمی کند
و دری را که باز کرده ای، کسی نمی بندد.

پس خودت درِ رهایی را به رویم باز کن.
به توانایی ات،
این هیبت غم را در من بشکن 
و کاری کن به همین سختی،
به همین رنجی که دارم
از آن به تو شکایت می کنم، زیبا نگاه کنم. 
نیایشی از صحیفه سجادیه


[ پنجشنبه 10 بهمن 1392 ] [ 01:26 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

انقلاب ما انفجارنور بود. امام خمینی ( ره)

                               ازخون سرخ بهمن سرسبزشد بهاران / اندیشه باورشد،درامتداد بارانبرصخره‏ های همّت جوشیده خون غیرت / بانگ سرودووحدت آیدزچشمه سارانو الفجربهمن آمد، فصل شکفتن آمد / برپهندشت باور،خالی است جای یاران


دهه           فجر                   مبارک

[ چهارشنبه 9 بهمن 1392 ] [ 10:28 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

وصیت زیبای الکساندر !!

پادشاه بزرگ یونان، الکساندر، پس از تسخیر کردن حکومت های پادشاهی بسیار، در حال بازگشت به وطن خود بود. در بین راه، بیمار شد و به مدت چند ماه بستری گردید.

با نزدیک شدن مرگ، الکساندر دریافت که


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 9 بهمن 1392 ] [ 07:54 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

متولدین بهمن ماه

     کلاس دوم


پرستو خسروی منش     الناز رحمانی             شیرین لرستانی        ریحانه محمدزاده


 کلاس سومکلثوم بوعذار


 کلاس چهارم


پردیس اسیوند


کلاس پنجم

راحیل بیدگانی                  نسترن بهداروند


کلاس ششم


زهرا لرستانی                  مرضیه عیدی زاده  


تولدتون مبارک  تا صدسال زنده باشین  دوستون دارم (خانوم مدیر)

[ چهارشنبه 9 بهمن 1392 ] [ 06:52 ق.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

طرح کرامت کلاس پنجم

    

 

             

 

 

 


فعالیت طرح کرامت دانش آموان کلاس پنجم دریک نقاشی دسته جمعی برای نشان دادن مظهرپاکی وعدالت که مهمترین نمونه اش امام علی (ع) می باشد.ونیز تشویق بچه ها به کارگروهی درکلاس .


باتشکر ازخانم الهام نصیری[ دوشنبه 7 بهمن 1392 ] [ 09:16 ق.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

آزمون علمی دانش آموزان پایه ی ششم

              

 


به پیشنهاد خانم منصوره جعفری برای 4آموزشگاه ابتدایی شهرترکالکی


ادامه مطلب

[ یکشنبه 6 بهمن 1392 ] [ 10:22 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

برگزاری کلاس آموزش خانواده


 

 


 در تاریخ 6/ 9/ 92 از خانم سلامی کارشناس آموزش خانواده دعوت به عمل آمدتادرموردمسائل ومشکلات

دانش آموزان برای والدین آنها صحبت نماید ونیز 1 / 10 /92 ازآقای شریعتمداری دعوت شد تا رفتارمناسب با

کودکان رابرای اولیاء آنها توضیح دهدو چگونگی رفتاردریک خانواده مسلمان را شرح دهد که بسیار هم این سخنرانی استقبال شد.                                               
                                                                       باتشکر از اولیاء شرکت کننده دراین جلسات [ یکشنبه 6 بهمن 1392 ] [ 10:13 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

کارهای هنری کلاس سوم

 

 

با تشکر ازخانم زهرا فتاحی[ یکشنبه 6 بهمن 1392 ] [ 10:07 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

کارهای هنری دانش آموزان کلاس اول

                          

 
باتشکرازخانم حسینی

 [ یکشنبه 6 بهمن 1392 ] [ 01:48 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

محرم 92دردبستان تربیت
برگزاری مراسم محرم با کمک دانش آموزان دردبستان   (بقیه عکس ها درادامه مطلب )


ادامه مطلب

[ شنبه 5 بهمن 1392 ] [ 11:27 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

راز زندگی

غنچه بادل گرفته گفت: زندگی لب زخنده بستن است،

گوشه ای درون خود نشستن است .

گل به خنده گفت:زندگی شکفتن است بازبان سبزرازگفتن است .

گفت وگوی غنچه وگل ازدرون باغچه بازهم به گوش میرسد.

توچه فکرمیکنی؟به راستی کدام یک درست گفته اند؟

من که فکرمی کنم گل به راززندگی اشاره کرده است،

هرچه باشداوگل است گل یکی دوپیرهن بیشترزغنچه پاره کرده است.

 

                                                                                                    قیصرامین پور

 [ شنبه 5 بهمن 1392 ] [ 11:19 ب.ظ ] [ پری جعفری ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic